Udalosti na Dvojke

Apríl 2024

Deň Zeme v 2.C

Deň Zeme v 2.C (foto)

Deň Zeme každoročne pripadá na 22. apríl a preto sme si v tento deň pripomenuli so žiakmi druhého ročníka, aké je dôležité starať sa o našu planétu. Deň sme začali rozhovorom o planéte a pozreli sme si krátke video, ako rôzne sa znečisťuje naša planéta. Neskôr sme sa venovali pracovnému listu, kde žiaci mali napísať čo škodí našej Zemi a čo naopak prospieva. Taktiež napísali list, kde sa žiaci snažili planéte zanechať pozitívne odkazy. Deň sme zakončili kvízom o planéte a sľubom že sa budeme o našu Zem starať! :-)

Kam cestuje odpad

Kam cestuje odpad (foto)

Zaujímavú besedu mali deti z 3.A triedy, pod názvom Kam cestuje odpad. Pútavou, nenásilnou a zábavnou formou mám to prezradila maminka našej spolužiačky Grétky, pani Ing. Janka Kyseľová z Hydra. Deti veľmi zaujala, každého vypočula, dozvedeli sme sa nové poznatky, aj sme sa veľa naučili. No a na záver sme za odmenu dostali aj kopu darčekov od spoločnosti Hydro. Už sa tešíme na ďalšie pokračovanie environmentálneho vzdelávania.

Finančná gramotnosť

Finančná gramotnosť (foto)

V pondelok 15.4.2024 študenti Súkromnej obchodnej akadémie DSA Žiar nad Hronom uskutočnili pre našich ôsmakov aktivity z finančnej gramotnosti. Pripravili si pre nich prezentáciu, rozprávali sa na tému peňazí, hovorili o produktoch banky. Žiaci sa oboznámili s postupom, ako riešiť reklamáciu. Spoločne si vyriešili problémové úlohy na úrok a výpočet čistej mzdy. Žiaci mali možnosť získať cenné skúsenosti do života.

Moduly - stolný tenis

Moduly - stolný tenis (foto)

Naši druháci si mohli vyskúšať na hodinách telesnej výchovy ďalší zaujímavý šport, a to konkrétne stolný tenis. Žiakom sa tento šport páčil a tešili sa na hodiny s trénerom. Pánovi trénerovi ďakujeme za nové skúsenosti v tomto športe.

Druháci píšu listy

Druháci píšu listy (foto)

Žiaci 2.C triedy sa tento rok učili písať listy a chceli potešiť listom svojho spolužiaka, ktorý bol na liečení v Kováčovej. Listy napísali, vyzdobili a spoločne s pani učiteľkou zaniesli na poštu. Zásielka dorazila a splnila svoj účel.

Workshop s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou

Workshop s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou (foto)

Hlavným cieľom projektu bolo hravou formou motivovať deti k čítaniu, písaniu a kresleniu s cieľom vzbudiť záujem o literatúru a umenie.

Deti z 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A, 4.C sa dozvedeli ako prebieha práca spisovateľky a ilustrátorky a ako vlastne vznikne kniha. Hravou formou boli deťom predstavené knihy, ktoré vyšli ako autorské počiny Terezy Oľhovej. Pútavým rozprávaním prítomné autorky opísali proces vzniku výtvarného charakteru knižných postáv vyplývajúceho z textu a tvorby knižného príbehu na základe ilustrácií. Lektorky projektu spisovateľka Tereza Oľhová a ilustrátorka Eva Škandlíková deťom predstavili svoje knihy, ktoré si deti mohli prečítať a poprezerať. Na záver zaspomínali na vlastné detstvo, obľúbené hry a odpovedali na zvedavé otázky detí.

Zápis na DVOJKE

Zápis na DVOJKE (foto)

V priestoroch našej školy 2. apríla prebiehal zápis do 1. ročníka. Chceme sa vám všetkým rodičom úprimne poďakovať za dôveru, ktorú ste prejavili nám – našej škole – tým, že ste zapísali vaše dieťa do našej školy.  Budúcim prvákom blahoželáme a tešíme sa na nich v septembri.