Udalosti na Dvojke

Október 2023

Ako permoníci spoznali peniaze

Ako permoníci spoznali peniaze (foto)

Pri príležitosti Svetového dňa sporenia, sa žiaci na prvom stupni vzdelávali v oblasti finančnej gramotnosti, formou rovesníckeho učenia. Starší spolužiaci, tretiaci a štvrtáci, prišli do tried prvákov a druhákov. Oboznámili ich s príbehom "Ako permoníci spoznali peniaze", naučili ich písať znak €, na čo sa eurá využívajú a spoločne si nakreslili svoju vlastnú mincu. Takáto netradičná aktivita sa všetkým páčila a deti si odniesli množstvo zážitkov.

Hladné strašidielka

Hladné strašidielka (foto)

Školský parlament vyhlásil na deň 26.10.2023 výzvu. Členovia parlamentu si so spolužiakmi vyrobili svoje triedne halloweenske masky. Masky boli kolektívne a výzvu splnilo veľa šikovných tried. My malí žiaci z 1. stupňa sme tak mali postarané o peknú a zábavnú prehliadku na školskom dvore. Mnohí sme od strachu a úžasu aj zabudli desiatovať.

Ďakujeme naši veľkáči Dvojkáči!!!

Jabĺčkový deň

Jabĺčkový deň (foto)

Naši malí prváci, šikovní sú pri práci.

Neboja sa ničoho, pustili sa do toho.

Jabĺčka si priniesli, skoro ich neuniesli.

Celý deň sa jabĺčkam venovali, na konci to neobanovali.

Múku, cukor, vajíčko, chutné bude cestíčko.

Mlieko, olej, jabĺčko, aj škoricu pre zdravíčko.

Všetko spolu zmiešali, muffiny si spravili.

Ak jabĺčko ostalo, s mrkvičkou sa zmiešalo.

Bol to veru pekný deň, vitamínmi nahradil lekáreň.

Deň jablka v 3.D

Deň jablka v 3.D (foto)

V pondelok sa naša trieda rozvoňala jabĺčkami, ktoré žiaci z domu podonášali. Bola ich veru poriadna kopa. Vybrali sme z nej aj tie najkrajšie na výstavku a na ostatných sme si pochutnali na desiatu. Ušlo sa každému, krásne, zdravé a chutné jabĺčko. Martinova mamička aj pre nás nachystala čoko-jablkové lízatko, ktoré nám veľmi chutilo. Takto sme si pripomenuli naše najzdravšie, najsladšie a najchutnejšie ovocie na Slovensku.

Mám svojich starkých rád

Mám svojich starkých rád (foto)

CVČ v Žiari nad Hronom pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporiadalo 19. ročník obľúbenej literárno-výtvarnej súťaže s podtitulom Humorný zážitok s mojou starkou, starkým. Výtvarné práce by mali reflektovať zábavnú príhodu, ktorú deti zažili so svojimi starými rodičmi. Do výtvarnej zložky sa zapojilo veľa šikovných výtvarníkov. Ďakujeme za ich trpezlivosť pri práci a prajeme veľa šťastia v súťaži.

Viktória Viglašská, 5.A

Sabina Hrmová, 5.A

Gréta Raková, 5.A

Zoja Uhrovičová, 5 A

Sofia Magulová, 6.A

Olívia Černáková, 6.A

Tereza Šišková, 6.A

Karolína Michalíková, 6.A

Karolína Krajčiová, 7.A

Zoja Foltánová, 7.A

Hana Vidovičová, 7.A

Kristína Zimanová, 7.B

Sandra Pepichová, 7.C

Daria Kiseleva, 7.C

Andrea Figuliová, 7.C

Martin Drutarovský, 7.D

Diana Bugárová, 8.D

Dvojkáči majú veľké srdce

Dvojkáči majú veľké srdce (foto)

Dňa 16.10.2023 sme naplnili plné auto darčekov pre psíkov z útulku Žiarsky chlpáč. Naši žiaci im totiž nachystali kopec darčekov – dobrôt, diek, prikrývok, hračiek. Vďaka nim sa budú mať psíci trošku lepšie. Žiaci im prispeli na lepší život aj finančnou hotovosťou 150,62 eur. Za psíkov aj ich ochrancov v útulku sa chceme veľmi pekne poďakovať prajným žiakom a hlavne ich rodičom, bez ktorých by táto zbierka nedopadla tak štedro. ĎAKUJEME!

Cheer je cool

Cheer je cool (foto)

V rámci programu Školský šport Moduly prebiehajú v našej škole - na 1. stupni hodiny cheerleadingu. Cheerleading je šport vhodný rovnako pre chlapcov aj dievčatá, ktorý zapája do aktivity všetky deti z triedy, nezávisle na ich fyzickej pripravenosti. Zábavným spôsobom vytvára medzi deťmi pocit dôvery a zodpovednosti za spoločný výsledok tímu, učí ich spolupracovať a pomáhať si navzájom. Rozvíja základné pohybové schopnosti - obratnosť, koordináciu, gymnastické, silové aj tanečné zručnosti. CHEER JE PROSTE COOL.

Zavítali k nám šarkany

Zavítali k nám šarkany (foto)

Dvor našej Dvojky zdobia od 5.10.2023 šarkany od výmyslu sveta. Zvieratká, postavičky, listy, hríbiky, strašidielka, všetky sú plné farieb a úsmevov. Taká je jeseň, my sa z nej tešíme a aj tento rok sme ju privítali týmto milým gestom. Tak do krásneho jesenného sfarbenia, priatelia!