Udalosti na Dvojke

Máj 2024

Deň v práci s mojím vzorom

Deň v práci s mojím vzorom (foto)

Regionálne centrum kariéry Žiar nad Hronom v spolupráci s našou školou zorganizovalo kariérovú aktivitu na spoznanie sveta práce a jednotlivých povolaní pod názvom - Deň v práci s mojím vzorom. Naši šiestaci mali možnosť 26.4.2024 stráviť jeden deň v práci so svojím rodičom alebo blízkym, mali zistiť, aká je pracovná doba, aké vzdelanie je potrebné na výkon danej práce, či je práca nebezpečná, fyzicky náročná, aké oblečenie je potrebné, benefity v práci.... Výstupom tejto aktivity boli 3.5.2024 žiacke prezentácie povolaní, z ktorých sa ostatní dozvedeli rôzne zaujímavosti o konkrétnych pracovných pozíciach, spoznali náplň práce obchodného zástupcu, policajta, matrikárky, učiteľky, administratívnej pracovníčky, predavačky....

Všetky žiacke prezentácie boli výborne a zaujímavo spracované, porota mala ťažkú úlohu oceniť tie najlepšie.

Cena Regionálneho centra kariéry - Terézia Šišková, 6.A

Cena vedenia školy - Ema Bugárová, 6.A a Matúš Krnáč, 6.A

Cena - najviac hlasov od spolužiakov - Lucia Hricová, 6.A

Na záver pani riaditeľka vylosovala cenu útechy zo všetkých zúčastnených, ktorú získala Katarína Michalíková zo 6.A triedy.

Veríme, že nabudúce využijú túto jedinečnú príležitosť stráviť deň v práci so svojím blízkym viacerí žiaci.

1. máj

1. máj (foto)

Máj, máj, máj zelený.... Spievali deti na začiatku krátkeho programu pri stavaní mája na Dvojke. Tak ako každoročne, aj tento rok postavili žiaci ozdobený Máj a pripravili piesne s pani učiteľkou Debnárovou. Pod vedením pani vychovávateľky Bahnovej žiaci 2.B predviedli úžasný tanečný program v ľudovom tóne. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za krásny zážitok a tešíme sa opäť o rok.