Školská jedáleň

Dotácia na stravu

Od 1. mája 2023 je po splnení podmienok všetkým deťom, ktoré navštevujú základnú školu, poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa.

Podmienky poskytovania dotácie na stravu:

• dieťa je prihlásené na stravovanie (prihlášku nájdete v príslušnej záložke Žiaci 1.-4. resp. Žiaci 5.-9.),
  • zákonný zástupca podá v školskej jedálni písomnú Žiadosť o zaradenie dieťaťa do dotačného programu na dotáciu na stravu,
  • zákonný zástupca uhradí vopred zábezpeku vo výške 20€ a réžijné náklady vo výške 5€/mesiac,
  • dieťa sa v daný deň zúčastní vyučovania v základnej škole a zároveň odoberie objednané hlavné jedlo (obed). (Vo všetkých ostatných prípadoch nevzniká resp. zaniká nárok na dotáciu a objednanú stravu tak v plnej výške hradí stravník! Odobratie stravy je potvrdené priložením čipu k výdajnému terminálu.)

Žiadosť je potrebné doručiť do kancelárie ŠJ. Ak má rodič v škole viacero detí, podáva žiadosť za každé dieťa zvlášť.

Žiadosť o zaradenie dieťaťa do dotačného programu nepodáva ten rodič dieťaťa, ktorého dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.

Zábezpeka
slúži na krytie poplatku za včas neodhlásenú alebo neodobratú stravu, na ktorú zanikol nárok na dotáciu resp. za stravu, na ktorú nárok na dotáciu nevznikol. Pri dodržaní podmienok na priznanie štátnej dotácie bude Zábezpeka vrátená na účet stravníka v plnej výške na konci školského roku. V prípade nedodržaní podmienok zo strany stravníka je tento povinný na začiatku nového mesiaca dorovnať spotrebovanú Zábezpeku.