Udalosti na Dvojke

Február 2024

Prevenčný deň

Prevenčný deň (foto)

Centrum poradenstva a prevencie v Žiari nad Hronom zorganizovalo Prevenčný deň, ktorý sa uskutočnil 14. februára. Vybraným trieda sa venovali psychologičky z CPP, pracovníčky Regionálneho centra kariéry, koordinátorka ochrany detí pred násilím, pracovníčka RÚVZ a OR Polície a pracovník MP.

Žiaci sa dozvedeli nové informácie o daných témach, mohli prezentovať svoje názory a diskutovať s odborníkmi:

p. Lišuchová – Poznaj svoj kariérový typ – 8.B8.C

p. Salayová – Násilie a šikana – 3.C a 3.D

- p. Schweigert – Poznávam svoje silné stránky – 5.A a 5.B

p. Hrušovská – Zdravý životný štýl – 4.A, 4.B, 4.C5.C

p. Holečková – Sociálne siete, bezpečne na internete – 8.D a Šikanovanie a kyberšikanovanie4.D

p. Kocúrová – Bezpečné online priateľstvo8.A9.A

- p. KováčExtrémizmus, radikalizmus9.B9.C

Žiakom sa takáto forma prevenčného dňa páčila a tešia sa na ďalšie podobné.

Všetkým lektorom  ďakujem za skvelé pripravené a prevedené aktivity.

Bezpečný internet

Bezpečný internet (foto)

V dňoch 1. a 29. februára 2024 pokračovali šiestaci besedou v oblasti prevencie z cyklu "Viem kto som" - témou, ktorou bol "Bezpečný internet" p. Kováčom.

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku (foto)

Posledný deň pred jarnými prázdninami si žiaci našej Dvojky spríjemnili divadelným predstavením.Vďaka Divadelnému centru v Martine mali mladší žiaci možnosť vidieť predstavenie Dick Whittington and His Cat. Starší žiaci sa zabavili na predstavení s názvom United Neighbours of London.

Jarná školička

Jarná školička (foto)

Naša Dvojka pravidelne organizuje podujatie pre predškolákov s názvom JARNÁ ŠKOLIČKA. Počas 3 dní si predškoláci v našej škole vyskúšali množstvo vedomostných a zábavných aktivít. Veľmi ich zaujala interaktívna podlaha FUNTRONIC, lego a robotonické hračky, pexeso na počítači, pokusy vo fyzikálnej a chemickej učebni. Nechýbal pohyb v telocvični, tanec a spoločenské hry. Deti sa dozvedeli ako podať prvú pomoc a vyskúšali si edukačné pomôcky v triede Montessori. V relaxačnej miestnosti sa tešili z aktivít, ktoré im pripravila školská špeciálna pedagogička. Pretože sme jazyková škola nechýbala aj aktivita zameraná na anglický jazyk. Deti nadviazali sociálne kontakty s rovesníkmi z iných materských škôlok. Veľmi sa tešíme z veľkého počtu predškolákov, ktorí s nami strávili príjemné dni!

Pieseň, tanec, radosť – Fašiangy

Pieseň, tanec, radosť – Fašiangy (foto)

Dňa 8.2.2024 sa opäť po roku chodbami a triedami našej Dvojky ozývali veselé piesne, básne a tiež sa tancovalo. Slávil sa totiž tradične Fašiang. Parlamenťáci svojich spolužiakov aj rozosmiali a po krátkom vystúpení v každej triede rozdali kamarátom tradičné sladké šišky. Tešíme sa opäť o rok!

Beseda s lekárkou

Beseda s lekárkou (foto)

V piatok žiaci zo 4.A mali besedu s rodičom, lekárkou MUDr. Mariannou Grúberovou. Témou besedy bolo Dospievanie.

Ďakujeme za prednášku!