Zvončeky

Zima a jej podoby

Zima a jej podoby (foto)

Od roka k roku je zima čoraz skúpejšia na sneh a tak si ho pripomíname aspoň tvorivým aktivitami v našom oddelení, napríklad kreslením snehových vločiek soľou či ich vyšívaním na papier, maľovanou zimnou oblohou nad mestečkom, pohyblivým snehuliačikom a zvieratkami, ba aj ľadovými ozdobami, ktoré zaujímavo dotvárajú prírodniny.

Beseda o zdravej výžive

Beseda o zdravej výžive (foto)

O tom, ako naše telo ovplyvňuje zdravá strava, čím je vhodne vyživované a naopak, čo mu škodí, prišla Zvončekom porozprávať p. Malatincová z RÚVZ v Žiari nad Hronom. Hravou formou sme sa dozvedeli a zopakovali si, kde sa ukrývajú zdraviu prospešné vitamíny, proteíny, že zdravé sú aj sacharidy ukryté napr. v pečive a že jesť treba všetko, ale s mierou.

November

Detektívi v knižnici

Detektívi v knižnici (foto)

Zvončeky opäť navštívili mestskú knižnicu, kde sa z nich na chvíľu stali detektívi. Pani Kaššová nám predstavila knižku "Aprílový Hugo" a pripravila pátračské aktivity. Vymenili sme si vypožičané knižky a prešli sa mestom zasneženým prvým snehom.

Jeseň je úžasná

Jeseň je úžasná (foto)

Príroda v jesenných slnečných dňoch je nádherná a jedinečná. Sú to pavučinky babieho leta poletujúce v ovzduší, ale aj pestrá paleta farieb lístia na stromoch. Zahmlené a daždivé dni nám zase dávajú priestor na tvorenie z plodov, ktoré nám poskytuje jesenná príroda, na halloweenskú párty, na zhotovenie a hranie divadielka a mnoho iných zaujímavých aktivít.