Púpavienky

Apríl

Aprílová Úlikiáda

Aprílová Úlikiáda (foto)

V Apríli sme si opäť zašportovali. Tentokrát bolo úlohou detičiek z Úlika preskakovať s loptou z jednej stranu na druhú. Avšak loptu museli uchopiť chodidlami. Pri tejto športovej disciplíne si deti precvičili svaly dolných končatín.

Sadíme Žeruchu

Sadíme Žeruchu (foto)

S Púpavienkami sme sa rozhodli zasadiť si na jar v našej triede Žeruchu. Veľmi nás to bavilo a o Žeruchu sa naše Púpavienky krásne starali a polievali. Každý deň bolo vidieť ako sa rastlinka mení a rastie. Po týždni bolo už krásne vzídená.

Január

Snehuliačik Panáčik

Snehuliačik Panáčik (foto)

Biela zima, veľké mrazy, snehuliačik, či ťa mrazí!

Hoď si kabát na seba, mne a zima? Ale ba!

Nič krajšieho pre mňa nieto, zima, to je moje telo.

Veľká zima, biely sneh, sánkovačka, detský smiech.

Aká by to bola zima, kebyže si nepostavíme snehuliaka. S Púpavienakmi sme sa pustili veselo do roboty a v našej triede zakrátko vyrástol nádherný Snehuliačik Panáčik. Spoločnými silami sme si vyrobili nie len jedného, ale rovno dvoch krásnych zasnežených snehuliakov.

Vieme, čo dýchame

Vieme, čo dýchame (foto)

V rámci prierezovej témy Environmentálna výchova sme sa s deťmi rozprávali o našom ovzduší a čo ho môže znečisťovať. Pomohli sme si aj webstránkou dnesdycham.sk, na ktorej sme našli o tom veľa informácií a prostredníctvom ich mapy sme sa pozreli aj na to, aké ovzdušie sa nachádza priamo v našom meste. Aby sme prispeli aj my malou troškou k zlepšeniu a skvalitneniu nášho prostredia, zbierali sme odpadky zo školského dvora.

Október

Halloween (foto)

Pre jesennými prázdninami nás už tradične očakáva Halloween v ŠKD. Spolu s Púpavienkami sme si triedu krásne vyzdobili tekvicami, duchmi a netopiermi. Veľké ďakujem patrí aj rodičom, ktorí nachystali všelijaké strašidelné dobroty. S dobrou náladou a v nádherných strašidelných maskách sa deti ukázali na našej Halloweenskej párty. Deti sa veľmi tešili na hry a tanec. Púpavienky mohli získať aj 3 hallowenske korunky: Najkrajšia maska, víťaz hry Duch povedal a Najkrajšia lepka. Všetkým výhercom ešte raz gratulujem.

Milujem svojich starkých

Milujem svojich starkých (foto)

S Púpavienkami sme vyrábali pre našich starých rodičov darčeky s názvom: "láskavá a milujúca náruč našich starkých".

Deň Jablka

Deň Jablka (foto)

Jablká predstavujú neodmysliteľnú súčasť jesenného obdobia. Hoci jablko vnímame ako niečo úplne bežné, je najcennejším ovocím. Sprevádza človeka už od nepamäti a k ľudskému zdraviu prispieva už tisícky rokov. Svetový deň Jablka sme si pripomenuli aj my na Dvojke s detičkami v ŠKD. Pochutnávali sme si na chutných jabĺčkach i jablkových koláčoch, spievali, kreslili a hrali hry. Verím, že spoločne sme si tento deň vychutnali do sýtosti.