Ježkovia

Február

Rovesnícke učenie v 3.C u Ježkov

Rovesnícke učenie v 3.C u Ježkov (foto)

Kde sa vzali, tu sa vzali - Lastovičky z 3.B u Ježkov... aj takto môžeme povedať, že v rámci zážitkového vyučovania nás prišli navštíviť Lastovičky, aby im tretiaci od Ježkov porozprávali svoje skúsenosti s chovom Ježka Bielobruchého v triede. Od starostlivosti o pichľavého kamaráta až po jeho spôsob života mali deti  možnosť pozorovať ježka v jeho živom kútiku.

Veríme, že sa Lastovičkám u nás páčilo, a že si priniesli nové vedomosti a zážitky z pozorovania nášho ježka.

November

My, nie sme leniví

My, nie sme leniví (foto)

Ježkovia nie sú leniví, o čom svedčia aj naše splnené úlohy, alebo ak chcete aj aktivity, ktoré neustále vymýšľame, aby sme sa nenudili. Tak sa na to pozrieme bližšie.... Pravidelne navštevujeme mestskú knižnicu M. Chrásteka, kde nám pani knihovníčka rozprávala aj O Aprílovom Hugovi a o detektívoch, boli sme sa pozrieť v Planetáriu M. Hella a sami sme si vytvorili krásne vesmírne dielka. Získali sme prvé miesto vo fotosúťaži so Stromom života, a napísali sme článok aj do našich Dvojkovín. Spravili sme si pohľadnice pre našich starkých a tiež sme si ich sami odoslali na pošte v meste, kde sme sa naučili, ako správne odoslať zásielku.  Urobili sme si zdravý ovocný šalát, lebo vitamínov nikdy nie je dosť, alebo sme robili rôzne pokusy, či už o vetre, alebo o vybuchujúcich sopkách. Veru, Ježkovia nudou netrpia. Veď sa pozrite sami....