Žabky

Apríl

Záhradkárčenie v ŠKD - Žabky

Záhradkárčenie v ŠKD - Žabky (foto)

Na záhradkárčenie nemusíme mať nevyhnutne záhradu. Naučiť deti viac o tom, ako sa pestuje zelenina, akú výživu potrebujú rastliny môžeme aj v našej triede. Najprv sme si vysvetlili, čo všetko potrebuje rastlina, aby mohla rásť. Pozreli sme si videá ako rastie fazuľa a hneď potom sme sa pustili do práce. Sadili sme si fazuľku priamo v triede, do svojich kelímkov. Každý deň si ju pravidelne polievame a sledujeme jej rast. Deti zo ŠKD - Žabky sa starajú sa o rastlinky skvele a sledujú, že sú zo dňa na deň väčšie.

Spojenie prvákov a piatakov v ŠKD

Spojenie prvákov a piatakov v ŠKD (foto)

Vo štvrtok 11. apríla žiaci z 5.B Paťo, Lucas, Rasťo, Samko, Simon, Eliška, Saška, Emka, Nikolka a Ninka navštívili prvákov z 1.C - oddelenia Žabiek. Pripravili si pre nich rôzne zaujímavé aktivity a súťaže. Nachystali si aj diplomy a sladké odmeny pre šikovných prvákov. Najprv sa navzájom zoznámili, potom im prečítali rozprávku a nakoniec prebehli súťaže v triede aj na školskom dvore. Prváci sa veľmi tešili. Tento deň bol pre Žabky nevšedným zážitkom, kde vznikli aj nové kamarátstva a prepojenie prvého a druhého stupňa.

December

Vianočná pošta pre seniorov

Vianočná pošta pre seniorov (foto)

Prváci z 1.C oddelenia Žabiek sa zapojili do projektu Vianočná pošta pre seniorov. Každý vyrobil pohľadnicu pre neznámych seniorov z Považskej Bystrice. Chceli tak potešiť osamelých dôchodcov v tomto krásnom predvianočnom čase.

Prváčikovia a ich Vianočná besiedka

Prváčikovia a ich Vianočná besiedka (foto)

Rozprávka Vianoc začína, keď schádza sa celá rodina.

Nie je dôležité, čo komu pod stromček dal, ale vzájomná prítomnosť je najväčší dar.

Takto sa začala Vianočná besiedka v 1.C triede - Žabky. Deti sa na besiedku usilovne pripravovali, mamičky napiekli koláčiky a p. učiteľka a p. vychovávateľka pripravili pre deti a ich hostí vianočný punč. Na svojich prváčikov sa prišli pozrieť nielen rodičia, ale aj starí rodičia a súrodenci. Krásne básne a piesne sa deťom naozaj vydarili a padli aj slzičky dojatia. Nakoniec deti všetkým popriali krásne Vianoce.

November

Lampášik

Lampášik (foto)

Už tradične sa na našej škole organizuje lampiónový sprievod. No Žabky sa ho zúčastnili prvý krát. Ako noví prváčikovia sa naň veľmi tešili. V ŠKD si spoločne vyrobili lampášiky, priniesli do nich svetielka a mohli tak vyraziť na vytúženú prechádzku ulicami nášho mesta.

Október

Halloween v ŠKD

Halloween v ŠKD (foto)

Už tradične, pred jesennými prázdninami, oslavujeme v našom školskom klube detí "Halloween". Vo všetkých oddeleniach ŠKD ÚLIK sme si triedy vyzdobili, pripravovali si masky a strašidelné škrabošky. S dobrou náladou všemožných strašidiel sveta sa deti ukázali na Halloweenskej párty. Deti sa veľmi tešili na vtipné a záhadné úlohy, súťaže a tanec. Mamičky pre deti nachystali aj sladké občerstvenie.

Jabĺčkový deň

Jabĺčkový deň (foto)

Prváci si na Deň jablka priniesli do školy jablko. Niekto jedno, iní dve či viac. Pomocou zmyslov pozorovali svoje jabĺčko. Porozprávali sme sa o tom, že jablko má veľa vitamínov, preto je to zdravé ovocie. Deti vedia, že najviac vitamínov obsahuje šupka. Zdravú sladkú pochúťku zjedli a zistili, že jabĺčko môže mať chuť sladkú, sladkokyslú i kyslú. Ostatné jabĺčka využili pri tvorbe.