Motýliky

Apríl

Šalátikovanie

Šalátikovanie (foto)

Motýliky sú naučené chodiť skúšať a učiť sa robiť nové recepty do školskej kuchynky. Teraz je kuchynka v rekonštrukcii, ale to nás nezastaví. Urobiť ovocný alebo zeleninový šalátik sa dá aj v triede. A nám to išlo naozaj dobre. Vyrobili sme si zdravý olovrant a už sa tešíme na ďalšie dobrotky.

Február

Fašiangy so šašom

Fašiangy so šašom (foto)

Rozlúčka s fašiangom sa v našom Úliku tento rok niesla v znamení šaša. Deti si v oddeleniach vyrobili veselé čelenky. Všetci sme sa stretli na dvore, kde sme si zahrali rôzne hry, urobili sme hada a s piesňou Fašiangy Turice na perách sme sa rozdelili do svojich oddelení, kde ešte pokračovala skvelá nálada a hrala nám do tanca veselá hudba.

Beseda s našimi "Indiánmi"

Beseda s našimi "Indiánmi" (foto)

Asi každý v našom Úliku vie, kto sú to indiáni s malým i, ale nie každý vie, kto sú Indiáni s veľkým I a čo robia. Ten kto to nevedel, dozvedel sa o nich viac na besede. Sú to naši žiarski hokejisti, ktorí nás prišli pozrieť a porozprávať niečo o hokeji, o svojom živote a trpezlivo odpovedať na naše zvedavé otázky. Maťo Magdolen, Patrik Halama a Petr Kuboš nás očarili svojimi nielen vyčerpávajúcimi, ale aj vtipnými odpoveďami. Dozvedeli sme sa ako sa učili v škole, čo sa im páči okrem hokeja, kedy a ako trénujú a ešte veľa iných zaujímavostí. Na záver nám povedali, že sa na nás tešia na akcii Školy idú na repre. Určite tam pôjdeme a už teraz sa nevieme dočkať.

Január

Kamaráti na diaľku

Kamaráti na diaľku (foto)

Kamaráti sú ľudia, ktorí sa poznajú, majú spoločné záujmy, radi sa rozprávajú, pomáhajú si a stretávajú sa veľmi často. My u Motýlikov sme si takto charakterizovali slovo kamarát. Naša pani vychovávateľka nám navrhla, či by sme chceli nájsť kamarátov na diaľku. Nevedeli sme ako, ale to vybavili naša pani vychovávateľka Zuzka a pani vychovávateľka Lucka zo ZŠ K. Rapoša v Brezne. Netrpezlivo sme čakali, kedy si začneme spolu písať. Ak si myslíte, že písať prostredníctvom sociálnych sietí, tak sa mýlite. My si s nimi vymieňame dopisy a posielame ich poštou. Je to naozaj veľká zábava spoznávať takto na diaľku nových kamarátov. Dúfame, že takéto kamarátstvo nám dlho vydrží a možno sa niekedy aj stretneme.

Osmijankova literárna záhrada

Osmijankova literárna záhrada (foto)

Kde bolo, tam bolo, žil raz jeden Osmijanko. Vo výstavnej sieni MsKC sme s deťmi z Úlika navštívili Osmijankovu literárnu záhradu. Dozvedeli sme sa, ako prišiel Osmijanko na svet. Stretli sme Fantazmagori Kuknihoplodú, vyskúšali sme si Veršoplôtiky, zasiali semienka do Knihokvetu, prešli Močiar - porekadlovník a všeličo zaujímavé. Prechádzka záhradou bola zábavná, náučná, tvorivá, plná záhad a hlavolamov. Určite sa choďte pozrieť či ste malí a či veľkí na čítanie do postieľky.

November

Zdravý úsmev

Zdravý úsmev (foto)

Čisti chrup, čisti chrup

trikrát denne každý zub.

Čistenie, anatómia, zdravá výživa, či fluoridácia sú témy, ktorým sa s deťmi venujeme v ŠKD na našich hodinkách Zdravého úsmevu. Tentokrát sme sa naučili aké zuby v ústach máme.

Október

Jablkový koláčik

Jablkový koláčik (foto)

Jablkový kolačik
má rád každý školáčik.
A keď ho sám upečie
čas tak rýchlo utečie.
V klube vonia škorica
je ho plná polica.
O chvíľočku, čo sa deje?
Žiadny koláčik už nie je.
Zjedli sme ich ako nič,
ako keď len švihne bič.