Úlikiáda

Aprílová Úlikiáda

Aprílová Úlikiáda (foto)

V Apríli sme si opäť zašportovali. Tentokrát bolo úlohou detičiek z Úlika preskakovať s loptou z jednej stranu na druhú. Avšak loptu museli uchopiť chodidlami. Pri tejto športovej disciplíne si deti precvičili svaly dolných končatín.

Ulikiáda v marci

Ulikiáda v marci (foto)

Tak ako každý mesiac, aj v marci sme si spríjemnili chvíle na čerstvom vzduchu športovaním. Marcová Ulikáda s názvom Rýchla žabka preverila rýchlosť a pohyblivosť detí vo všetkých oddeleniach Školského klubu na našej škole. Najrýchlejšie deti boli odmenené medailou, alebo diplomom a sladkosťou.

Privítanie jari športovaním

Privítanie jari športovaním (foto)

Zimná olympiáda v Úliku

Zimná olympiáda v Úliku (foto)

Sily sú zmerané. Najlepší športovci zo všetkých oddelení Úlika si opäť zmerali sily v troch súťažných disciplínach zimnej olympiády. Síce nám tentokrát počasie neprialo a museli sme súťažiť na chodbách našej školy, to však nezabránilo našim športovcom vydať zo seba čo najlepší výkon, za ktorý boli odmenení medailou, diplomom, vecnou cenou a obrovským potleskom kamarátov z Úlika. Veľkou motiváciou pred olympiádou bolo aj stretnutie so žiarskymi Indiánmi z HK MŠK, ktorí Úlikáčom porozprávali o svojich začiatkoch, úspechoch aj neúspechoch.

Decembrová Úlikiáda

Decembrová Úlikiáda (foto)

December je posledný mesiac v kalendárnom roku. Všetky deti sa už tešia na Vianoce a hlavne prázdniny. Ale deti z "Úlika" si našli čas zasúťažiť. S chuťou sa pustili do súťaženia.

Novembrová Úlikiáda

Novembrová Úlikiáda (foto)

Užili sme si poslednú jesennú Úlikiádu. Úlikáči zdolávali prekážkovú dráhu najprv skokom znožmo - roznožmo a preskokom cez prekážku sa dostali do cieľa. Znovu ukázali svojho súťažného ducha a disciplínu si s chuťou užili. Už sa nevieme dočkať ďalšieho kola.

Úlikiáda v októbri

Úlikiáda v októbri (foto)

Nadšenie, krik a povzbudzovanie opäť zaznelo na školskom dvore cez októbrové kolo Úlikiády. Úlikáči si tentokrát zmerali sily v netradičnej súťažnej disciplíne, kedy preskákali súťažnú trať striedavo rozkročmo a znožmo. Veľmi sa tešili na vyhodnotenie a na pridelené body za ich športové výkony a už sa nevedia dočkať ďalšieho kola.

Hurá Úlikiáda!

Slniečko nám aj na konci septembra pekne svieti a tak sme si aj prvú Úlikiádu v tomto školskom roku užili pri krásnom,skoro letnom, počasí. Naši úlikáči súťažili v tradične prvej disciplíne - Štafetovom behu dvojíc cez prekážky. Aj keď sa všetci snažili byť najlepší v rámci svojho oddelenia, zvíťaziť môžu len najrýchlejší. Úspešným gratulujeme a ostatným držíme palce v súťažných disciplínach, ktoré ich aj v tomto ročníku Úlikiády ešte čakajú.