Mravčeky

Marec

Marcová zábava u mravčekov

Marcová zábava u mravčekov (foto)

Takto vyzeral náš Marec v skratke. S mravčekmi sme počas Marca zažili rozprávkové aktivity - čítanie v pohybe, kartovú aktivitu na rozvoj pamäte, knižné omaľovánky, prezentovanie obľúbených kníh a nechýbal ani rozprávkový kvíz. Okrem iného sme oslávili deň vody - vyrobili sme si spoločne plagát, dozvedeli sme sa niečo nové o vode a zúčastnili sa vodného kvízu. Pomocou kried a kvietkov sme spoločne privolali pekné jarné počasie. Dúfame že nám dlho vydrží.

Január

Zimné radovánky

Zimné radovánky (foto)

Zimné obdobie si s mravčekmi nesmierne užívame. Zatiaľ sme stihli spoločne sa vyblázniť v snehu, postaviť spoločnými silami iglu, vytvoriť krásne vianočné obrázky. Okrem toho sme si obdobie pred Vianocami spríjemnili pozeraním rozprávok, pitím punču a jedením Vianočných dobrôt. Veď posúďte sami.

Október

Október u Mravčekov

Október u Mravčekov (foto)

Krásne teplé leto nám pomaly prezlieklo svoje letné šaty do pestrofarebnej chladnejšej a upršanej jesene. To pre nás však neznamená že sa z nej budeme tešiť menej. Počas Októbra sme sa viac venovali zmenám v prírode, vyrobili sme záložky pre starých rodičov, dokonca sme si vytvorili vlastné farebné tekvičky ktoré sa na nás usmievajú z okien. Pozreli sme si aj rozprávku Coco, vďaka ktorej sme zistili ako sa Sviatok všetkých svätých oslavuje vo svete. Na koniec sme si spoločnými silami urobili Halloweensku oslavu ktorá sa nám náramne podarila. Veď posúďte sami.

Vesmír z blízka

Vesmír z blízka (foto)

Tento mesiac sme s mravčekmi stihli navštíviť planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Počas tejto návštevy mravčeky zistili ich váhu na iných planétach a taktiež sa zahrali vesmírne pexeso. Pomocou rozprávky sa v Hviezdnej sále preniesli do doby kedy po našej planéte chodili dinosaury. Vesmírnu návštevu sme zakončili návštevou UFO sály, kde sme sa porozprávali o planétach a pozreli si vesmír z blízka.