Marec

Jar v Úliku

Jar v Úliku (foto)

Pre veľa ľudí je práve teraz najkrajšie obdobie. Všetko sa prebúdza zo zimného spánku. Začína rásť tráva, kvitnúť kvety, pučať stromy. Zrazu je všetko okolo nás farebnejšie a veselšie. Z pekného počasia sa tešíme aj v Úliku. Pripomíname si aj zvyky a tradície, ktoré sú typické pre toto jarné obdobie.

Október

Tekvice

Tekvice (foto)

Jeseň je krásne ročné obdobie. Prekvapuje nás nielen farebnosťou, no aj úrodou rôznych plodov. Napriklad tekvicami.V ŠKD sme si vyrobili papierové,  no chceli sme vyskúšať aj niečo iné. Pani vychovávateľka nám povedala, že by sme si tekvice mohli vyrobiť z betónu. Tak sme skúsili. Čo si myslíte podarili sa nám?

Pletiem, pletieš, pletieme

Pletiem, pletieš, pletieme (foto)

To, že v ŠKD je zábava a naučíme sa niečo nové vieme už dávno. Dnes sme sa dozvedeli čo je Pedig, ako ho vieme využiť, aké ďalšie pomôcky potrebujeme, čo je napr. šidlo a že vyrobiť košík vôbec nie je jednoduché. Mohli sme si to vyskúšať a potrápiť prsty. Pani vychovávateľka nám sľúbila, že si upletieme aj zvončeky alebo stojany na perá. Už teraz sa tešíme na ďalšie pletenie.