Úspechy našich žiakov

Športové súťaže

OK vo futbale dievčat

OK vo futbale dievčat (foto)

Naše dievčatá: Ivana Bačová, Ema Bugárová, Lucia Hricová, Viktória Karásková, Laura Kohútová, Ema Murínčeková, Noema Revajová odohrali v okresnom kole vo futbale dievčat náročné zápasy. No hrali výborne a v turnaji nakoniec celkovo obsadili 2. miesto.

Ďakujeme za výbornú reprezentáciu dievčatá.

OK v ľahkej atletike

OK v ľahkej atletike (foto)

Máme striebro a bronz z okresného kola v ľahkej atletike družstiev žiakov a žiačok. Družstvo dievčat 2. miesto: Haffnerová P., Tináková E., (8.A) Krajčiová K., Bieliková P., (7.A), Jančíková K., Mareková T., (8.C), Rašlíková L. (7.D), Černáková O. (6.A)

Družstvo chlapcov 3. miestoPluhár M., Pittner S., Zelizňák O., Vrták R., (9.A), Žbirka M., Tököli T. (8.C), Indro M. (6.B)

Obidve družstvá pár bodov delilo od víťazného tímu, nevadí, gratulujeme a ďakujeme za bojovnosť.

Futbal mladších žiakov

Futbal mladších žiakov (foto)

Dňa 29.4.2024 sa na ihrisku FK Pohronie uskutočnilo okresné kolo vo futbale mladších žiakov. Naši chlapci po výbornom výkone obsadili 2. miesto, keď im chýbalo trošku šťastia aby aj vo finále zvíťazili. Za ďalšiu úspešnú reprezentáciu našej Dvojky sa zaslúžili: Daňo Patrik, Žiliak Nikolaj, Pogadl Filip, Tršo Marko, Indro Matias, Krnač Matúš, Goral Alex, Žbirka Alex a Leo Grendar. Chlapcom patrí veľká vďaka a gratulácia!

Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom

Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom (foto)

V piatok 26.4.2024 sa uskutočnilo tradičné podujatie Beh oslobodenia mesta a naši bežci z 1. stupňa bojovali s časom úspešne. Dosiahli vo svojich kategóriách krásne umiestnenia a na Dvojku si doniesli zo Štvorky aj niekoľko medailí.

1. miesto: Lukáš Pigula 7.D

Gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili!

McDonald's Cup

McDonald's Cup (foto)

Dnes sa naša DVOJKA zúčastnila okresného kola McDonald's Cup. Po rozlosovaní sme hrali so školami: Dvojka - ZŠ Vyhne 9:0; Dvojka - 4. ZŠ 4:0. Semifinále: Dvojka - Lovča 4:0. Finále: Dvojka - 1.ZŠ 2:0

Tešíme sa z úspechu našich Dvojkáčov: Michal Páleník 1.A, Marcus Križan 2.AViktor Krčmárik 3.BMichal Andrašovský, Sebastián Lalo obaja 3.CRichard Belohorec 4.B, Dorota Debnárová, Stela Bírešová obe 4.C, Hugo Hogh, Loukas Nikolaou obaja 4.D.

Vybíjaná - okresné kolo

Vybíjaná - okresné kolo (foto)

Naše baby vybojovali striebro z okresného kola vo vybíjanej v silnej konkurencii 10 družstiev. Tím Dvojky: K. Krajčiová, A. Fronková, O. Páleniková, A. Rošková, P. Bieliková, K. Jančíková, T. Ďurčová, E. Bugárová, V. Karásková, L. Hricová, N. Revajová.

Gratulujeme a ďakujeme za bojovnú reprezentáciu školy.

Dievčatá zvíťazili vo florbale

Dievčatá zvíťazili vo florbale (foto)

V stredu 17.4.2024 sa v Kremnici uskutočnilo okresné kolo vo florbale dievčat ZŠ. Naše žiačky po veľkom boji skončili na 1. mieste a postúpili do krajského kola. Po postupe do krajského kolo dievčat vo volejbale, v stolnom tenise a chlapcov vo florbale je to už štvrté družstvo našej Dvojky, ktoré zvíťazilo v okrese a postúpilo do krajského kola! Obrovská gratulácia a vďaka pre všetkých, ktorí výborným spôsobom reprezentujú našu školu. Zostava dievčat: Natália Veisová, Laura Ellis Štiglincová, Mandy Oboňová, Ema Bugarová, Lucia Hricová, Noema Revajová, Viktória Karásková, Romana Mališová, Lucia Imrišová, Adela Fronková, Veronika Guličková a Ema Murínčeková.

Naši chlapci najlepší v okrese

Naši chlapci najlepší v okrese (foto)
Naši chlapci - Radovan Belohorec, Patrik Boháč, Matúš Debnár, Leo Murínček, Simon Pittner, Matúš Pluhár, Roman Vrták a Oliver Zelizňák 9.A v okresnom kole florbalu dokázali, že tento šport naozaj ovládajú. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev a my sme predvádzali nielen veľmi peknú a čistú hru, ale súboje sme výborne zvládli aj po taktickej stránke. Naša vynikajúca obrana a brankár Matúš dostali počas celého turnaja len jediný gól z hry. Vo skvelých výkonoch nezaostali ani útočníci a hoci gólov veľa celkove nepadalo, v každom zápase naši chlapci dali najmenej jeden. O víťazovi turnaja sa rozhodlo až v poslednom zápase a aj keď to bol poriadne náročný duel, 10 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Simon trafil súperovu bránku úplne presne. Zvíťazili sme a okrem 1. miesta, sme aj postúpili do krajského kola. Držte nám palce a chlapci vďaka za skvelú reprezentáciu školy.

Stolnotenisová liga

Stolnotenisová liga (foto)

V piatok 12.4.2024 sa uskutočnilo 4. kolo stolnotenisovej ligy. V kategórii mladšie žiačky Dorotka Debnárová obsadila 1. miesto a Stelka Bírešová 2. miesto. Medzi staršími žiačkami Emka Murínčeková získala 2. miesto. V najnáročnejšej kategórii, kde sa zúčastnilo viac ako 60 starších žiakov, Martin Kováč obsadil 4. miesto. Po 4. kolách si naša Dvojka stále udržiava celkové 1. miesto. Gratulujeme!

Postupujeme na kraj vo MIDIcoolvolley dievčat

Postupujeme na kraj vo MIDIcoolvolley dievčat (foto)

Dievčatá z našej školy: K. Krajčiová, O. Páleniková, A. Fronková, M. Fronková, A. Rošková 7.A; V. Rebrošová 7.C; K. Jančíková 8.C a E. Bugárová 6.A s prehľadom vyhrali okresné kolo v MIDIcoolvolley žiačok a postúpili na krajské kolo.

Gratulujeme a držíme palce.

KK Stolný tenis

KK Stolný tenis (foto)

V Kalinove sa 22.3.2024 uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise dievčat, kde sa zúčastnilo 8 najlepších družstiev Banskobystrického kraja. Naše šikovné žiačky v zostave Emka MurínčekováDorotka Debnárová a Vanessa Yildiz obsadili veľmi pekné 3. miesto. Dievčatám gratulujeme!

Stolnotenisová liga 3. kolo

Stolnotenisová liga 3. kolo (foto)

V piatok 8.3.2024 sa uskutočnilo 3. kolo stolnotenisovej ligy. Naši žiaci aj žiačky znovu veľmi úspešne reprezentovali našu Dvojku a vybojovali medailu v každej kategórii. Mladšie žiačky dve umiestnenia. Dorotka Debnárová 1. miesto a Stella Bírešová 2. miesto. Mladši žiaci, Adam Seget 3. miesto. V kategórii staršie žiačky Emka Murínčeková pekné 2. miesto. V najnáročnejšej kategórii, kde sa zučastnilo až 60 starších žiakov Martin Kováč obhájil 2. miesto z 2. kola. Po troch kolách je naša škola na 1. mieste. Gratulujeme.

Okresné kolo v stolnom tenise

Okresné kolo v stolnom tenise (foto)

V stredu 7.2.2024 sa v Hliníku nad Hronom uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise. Naše dievčatá v zostave: Ema Murínčeková, Dorota Debnárová a Vanessa Yildiz vybojovali vynikajúce 1. miesto a postup na krajské kolo. Chlapci v zostave: Martin Kováč, Zachariáš Petráš, Tobias Pliška a Eliáš Petráš skončili po tiež veľmi dobrých výkonoch na peknom 3. mieste. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy, výborným výkonom v zápasoch a dievčatám k postupu gratulujeme.

Druhé kolo stolnotenisovej ligy

Druhé kolo stolnotenisovej ligy (foto)

Vo štvrtok 30.11.2023 sa uskutočnilo 2. kolo stolnotenisovej ligy. Naši žiaci a žiačky znovu veľmi úspešne reprezentovali Dvojku, keď vybojovali medailu v každej kategórii. Mladšie žiačky dosiahli až tri umiestnenia. Dorotka Debnárová 1. miesto, Stella Bírešová 2. miesto a Mia Plišková 3. miesto. Mladši žiaci Adam Seget 3. miesto, a v kategórii staršie žiačky Emka Murínčeková nádherné 1. miesto. V najnáročnejšej kategórii starší žiaci Martin Kováč obhájil 2. miesto z 1. kola. Po dvoch kolách naša škola je na 1. mieste. Gratulujeme!

Prvé kolo stolnotenisovej ligy

Prvé kolo stolnotenisovej ligy (foto)

V piatok 27.10.2023 sa uskutočnilo pre deti z Dvojky veľmi uspešné 1. kolo stolnotenisovej ligy. Naši žiaci a žiačky vybojovali medailu v každej kategórii. V kategórii mladšie žiačky Dorota Debnárová 1. miesto a Stela Bírešová 2. miesto. Medzi mladšími žiakmi Adam Seget 2. miesto a v kategórii staršie žiačky a starší žiaci Ema Murinčeková a Martin Kováč v náročnej konkurencii, krásne 2. miesta.

Gratulujeme!

Úspešní DVOJKÁČI

Úspešní DVOJKÁČI (foto)

Cez víkend sa v Brne v ČR uskutočnil turnaj v grapplingu a Brazílskom Jiu Jitsu (BJJ). Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Samuel Škorec (8.A), Matúš Škorec (4.A) a Samuel Stročinský (8.B) vedení trénerom Petrom Stročinským. Je to šport, ktorý v poslednom čase naberá na popularite. Grappling boj bez kimona tzv. No Gi, resp. BJJ boj v kimone Gi je spôsob zápasu, v ktorom má zápasník za cieľ dostať svojho súpera do situácie, kde ho svojim tlakom núti súboj vzdať. Využíva k tomu techniky označené anglickým výrazom submission. Ide primárne o techniky z boja na zemi - páčenie, škrtenie, lámanie. Je to v podstate športová verzia MMA, ktorá nepovoľuje údery a kopy.

Matúš Škorec súperil v oboch kategóriách, kde v kimone postupne vyhral štyri zápasy. Dostal sa do finále, kde sa mu podarilo vyhrať na submisiu, čiže poraziť súpera pred časovým limitom. Získal tak zlatú medailu. V kategórii No Gi zdolal troch súperov a taktiež bez prehry vyhral zlatú medailu

Samuel Škorec v Gi porazil dvoch súperov z ťažšej váhovej kategórie a aj on vyhral zlatú medailu. Oboch súperov porazil pred časovým limitom.

Samuel Stročinský v No Gi tri zápasy vyhral a jeden prehral. Dostal sa do bojov o celkové prvé miesto. Vo finále skvele zvládol svoj zápas a vyhral pred časovým limitom na submisiu. Oplatil tak súperovi prehru zo skupiny a tešil sa z prvého miesta a zlatej medaily.

Ďakujeme chlapcom za vzornú reprezentáciu seba, svojho klubu, našej Dvojky aj nášho mesta!