Exkurzie, výlety

Exkurzia v kaštieli

Exkurzia v kaštieli (foto)

Naši žiaci z 9.B a z 5.A sa samostatne v stredu 23.6.2021 zúčastnili zaujímavej exkurzie v Kaštieli v Žiari nad Hronom. Túto najkrajšiu pamiatku nášho mesta sme si po rekonštrukcii mohli pozrieť s doprovodom skúseného kastelána p. Mosného. Zrenované priestory boli úchvatné. Najpôsobivejšia bola kaplnka, izba biskupa Š. Moysesa, no i galéria insitného maliara Júliusa Považana. Tešíme sa, že sme sa mohli pokochať takouto umeleckou nádherou.

Prírodovedná exkurzia do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline

Prírodovedná exkurzia (foto)

Dňa 22.6. sa 2.A3.A vybrali na exkurziu do Vydrovskej doliny. Užili si jazdu v drevených vagónikoch historickej lesnej železničky nádherným vidieckym prostredím, prešli sa po náučnom chodníku, ktorý odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Ovlaženie sa v chladnom potoku, horáreň s múzeom, detské ihrisko, občerstvenie a predaj suvenírov umocnili jedinečný zážitok.

Bolo nám super!!! :)

Deň detí na Šibeničnom vrchu

Deň detí na Šibeničnom vrchu (foto)

Na Deň detí si 3.A nepriniesla do školy aktovky, ale ruksaky s maškrtami od rodičov. Po celotýždňovej karanténe nám dobre padol vychádzkový deň v prírode, ktorý sme si veru príjemne užili. Tešili sme sa z krásneho počasia, že sme opäť spolu a z krásneho výhľadu na naše mesto. Bol to super Deň!

3.A na exkurzii v kaštieli

3.A na exkurzii v kaštieli (foto)

3.A v kaštieli (docx)

Po dlhých dňoch doma sme sa veľmi potešili, že môžeme ísť na exkurziu do Biskupského kaštieľa v Žiari nad Hronom, ktorý opäť otvára svoje brány verejnosti. Pred kaštieľom nás čakal a prehliadkou sprevádzal historik, kastelán Peter Mosný, ktorý je s kaštieľom úzko spätý a pozná každý príbeh, ktorý sa tu udial. Počas prehliadky sme si pozreli najmä novozriadené expozície, a to Biskupskú sieň v biskupskom krídle, kde sú obradná sála, rokokový salónik, rokovacia sála, bývalá spálňa a pracovňa, ktoré sú tiež zariadené dobovým nábytkom. Páčilo sa nám v izbe Š. Moysesa, ktorá je zariadená dobovým nábytkom a aj artefaktami, ktoré sú priamo po Moysesovi. Pozreli sme si Expozíciu múzea, ktorá sa zameriava na históriu osídlenia nášho mesta a Galériu Júliusa Považana. Otázky detí nemali konca. Na záver prehliadky sme si sadli do školských lavíc a prezreli sme si pomôcky, ktoré sa v škole niekedy používali. Ďakujeme za prehliadku. Kaštieľ navštívili aj ostatní tretiaci a štvrtáci z Dvojky.

Škola v prírode

Škola v prírode (foto)

My, žiaci 5.A a 5.D, sme zažili nádherný týždeň plný zážitkov v Kunerade. Spoločne sme objavovali nielen krásu našej prírody, ale aj čaro slovenskej histórie v Čičmanoch a na Strečne.

Náš týždeň bol jednoducho úžasný!

Pozdrav zo ŠvP

Pozdrav zo ŠvP (foto)

O tom,že prostredie Jasenskej doliny vo Veľkej Fatre je prekrásne, sa presvedčili deti zo 4.B, 5.B a 5.C triedy. V jedinom detskom kráľovstve Tramptária si užili posledné slnečné dni.

Tri kráľovské družiny súťažili o kráľovský poklad a o tom, kto ho získal, sa dozviete, keď sa vrátime...