Združenie na pomoc škole

je Občianske združenie založené pri Základnej škole na Ul. M. R. Štefánika č. 17, Žiar nad Hronom

2% z dane pre DVOJKU

Opäť je tu obdobie, kedy sa budete rozhodovať, preto sa obraciame na Vás s prosbou o poskytnutie 2% z dane z príjmu pre Združenie na pomoc škole pri Základnej škole na Ul. M. R. Štefánika č. 17 v Žiari nad Hronom. Všetci môžeme o svojich 2% z dane slobodne rozhodnúť, tak ich správne investujme. Veď ktorá investícia je hodnotnejšia ako vzdelanie vlastných detí?

Získané prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, na podporu všestranného rozvoja žiakov a zlepšenie mimoškolskej a záujmovej činnosti. Potrebné tlačivo nájdete na stránke školy, prípadne Vám ho poskytne triedny učiteľ alebo v kancelárii školy. Po vyplnení je možné tlačivo odovzdať priamo na daňovom úrade v mieste bydliska alebo v kancelárii školy. K Vyhláseniu je potrebné priložiť Potvrdenie o zaplatení dane.

TLAČIVÁ: Tlačivo na 2% z dane
Potvrdenie o zaplatení dane (pre ilustráciu - zamestnávateľ má vlastný formulár)

Najvyšším orgánom Združenia je Valné zhromaždenie, ktoré je zhromaždením všetkých členov Združenia. Zhromaždenie zasadá minimálne jedenkrát za rok. Za Združenie koná predseda a všetky písomnosti podpisuje popri predsedovi ešte jeden člen výboru. Základnými zdrojmi príjmov Združenia sú sponzorské príspevky, dary a 2% z daní z príjmov fyzických a právnických osôb. Získané prostriedky sú využívané v súlade so stanovami združenia. Použitie prostriedkov schvaľuje 5 členný výbor združenia a použitie finančných prostriedkov z 2% z daní sa zverejňuje podľa špecifikácie v Obchodnom vestníku do 16 mesiacov od prijatia 2 % z daní.

Cieľom združenia je:

1. Podporovať kvalitu všestranného rozvoja duševných, fyzických a morálnych hodnôt žiakov.

2. Podporovať nadaných a talentovaných žiakov.

3. Prispievať na skvalitnenie materiálnych podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu.

4. Zlepšovať podmienky na rozvoj mimoškolskej a záujmovej činnosti.

Obchodné meno/názov:

Združenie na pomoc škole

Sídlo:

Ul. M. R. Štefánika č. 17

IČO:

Právna forma:

občianske združenie

Ďakujeme vám...

Radi by sme sa poďakovali všetkým rodičom a priateľom školy, ktorí Združeniu na pomoc škole venovali dve percentá z daní.