Výchovný poradca

Výchovná poradkyňa: Mgr. Monika Balážová
Konzultačný deň:

pondelok: 1230 - 1400 hod.

streda: 1030 - 1500 hod.
  štvrtok: 1230 - 1400 hod.
  (prípadne aj v iný čas po telefonickom dohovore)
telefón: 045/6788920; 045/6788923
e-mail: balazova38@gmail.com

................................................................................................................................................................................................

Prevencia fajčenia

Prevencia fajčenia (foto)

Poslednou besedou 25. apríla 2024 v oblasti prevencie z cyklu Viem kto som – bola téma Prevencia fajčenia s p. Malatincovou a p. Kováčom.

Prevencia s témou alkohol

Prevencia s témou alkohol (foto)

Naše ôsmačky si 13. marca 2024 v rámci prevencie pozreli film "Až do dna ...".

Prostredníctvom skutočných príbehov dievčat, ktoré sa buď už vyrovnali s dôsledkami alkoholu, alebo stále ešte bojujú so závislosťou a výpoveďami renomovaných odborníkov sa odkrývajú príčiny a následky takéhoto pitia. Otvárajú sa aj témy rodiny, ľahkej dostupnosti alkoholu, vplyvu na plod v tele matky či rizík pitia alkoholu z nelegálnych a neoverených zdrojov.

Naše poďakovanie patrí p. Malatincovej z RÚVZ za skvele pripravenú aktivitu a vzájomnú diskusiu.

Na ulici bez nehody

Na ulici bez nehody (foto)

V marci pokračovali šiestaci besedou v oblasti prevencie "Viem kto som" – na tému "Na ulici bez nehody"  s  p. Holečkovou p. Kováčom.

Prevenčný deň

Prevenčný deň (foto)

Centrum poradenstva a prevencie v Žiari nad Hronom zorganizovalo Prevenčný deň, ktorý sa uskutočnil 14. februára. Vybraným trieda sa venovali psychologičky z CPP, pracovníčky Regionálneho centra kariéry, koordinátorka ochrany detí pred násilím, pracovníčka RÚVZ a OR Polície a pracovník MP.

Žiaci sa dozvedeli nové informácie o daných témach, mohli prezentovať svoje názory a diskutovať s odborníkmi:

p. Lišuchová – Poznaj svoj kariérový typ – 8.B8.C

p. Salayová – Násilie a šikana – 3.C a 3.D

- p. Schweigert – Poznávam svoje silné stránky – 5.A a 5.B

p. Hrušovská – Zdravý životný štýl – 4.A, 4.B, 4.C5.C

p. Holečková – Sociálne siete, bezpečne na internete – 8.D a Šikanovanie a kyberšikanovanie4.D

p. Kocúrová – Bezpečné online priateľstvo8.A9.A

- p. KováčExtrémizmus, radikalizmus9.B9.C

Žiakom sa takáto forma prevenčného dňa páčila a tešia sa na ďalšie podobné.

Všetkým lektorom  ďakujem za skvelé pripravené a prevedené aktivity.

Bezpečný internet

Bezpečný internet (foto)

V dňoch 1. a 29. februára 2024 pokračovali šiestaci besedou v oblasti prevencie z cyklu "Viem kto som" - témou, ktorou bol "Bezpečný internet" p. Kováčom.

Deti a alkohol

Deti a alkohol (foto)

Šiestaci 23. januára 2024 pokračovali besedou v oblasti prevencie "Viem kto som" – na tému Deti a alkohol p. Hrušovskou z RÚVZ a p. Kováčom.

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl (foto)

Už 5. decembra 2023 pokračovali šiestaci besedou z cyklu "Viem kto som" - témou Zdravý životný štýl s p. Maltincovou.

Viem kto som - nelegálne drogy

Viem kto som - nelegálne drogy (foto)

V dňoch 21. a 28. novembra 2023 pokračovali šiestaci besedou v oblasti prevencie z cyklu "Viem kto som" - témou, ktorou boli Nelegálne drogy s p. Kováčom.

Viem kto som - Trieda bez šikanovania

Viem kto som - Trieda bez šikanovania (foto)

Každý rok naši šiestaci absolvujú cyklus besied a prednášok v oblasti prevencie z cyklu Viem kto som, ktorý vyústi do mestského kola interaktívnej hry. Cieľom je motivovať žiakov základných škôl v oblasti prevencie a predostrieť im škodlivé dôsledky takéhoto konania. Prvou témou, ktorá sa uskutočnila 12.10. a 19.10.2023 bola - Trieda bez šikanovania s p. Kováčom.