Výchovný poradca

Prevenčné aktivity v mesiaci február

Prevenčné aktivity v mesiaci február (foto)

Už 4. februára pokračovali šiestaci besedou v rámci cyklu "Viem kto som" na tému Extrémizmus, rasizmus a xenofóbia. O deň neskôr 5. februára v rámci preventívnej aktivity "Dňa bezpečného internetu" sa žiaci 5. – 8. ročníka zapojili do preventívno-informačnej kampane "Nikdy nevieš, kto sa pozerá!" Kampaň bola zameraná na upozornenie hlavne mladých ľudí, ale aj ostatných používateľov internetu, aby na sociálnych sieťach o sebe nezverejňovali súkromné informácie, prípadne ich neposielali cudzím osobám. Cieľom preventívno-informačnej kampane bolo poukázať na nebezpečenstvo zdieľania osobných informácií na sociálnych sieťach a rôznych webových stránkach, pričom ich užívatelia nikdy nevedia, ku komu sa presne ich súkromné údaje a informácie môžu dostať a následne môžu byť zneužité. Táto aktivita bola realizovaná p. por. Holečkovou.

Detská policajná akadémia

Detská policajná akadémia (foto)

V stredu 8.1. a 22.1.2020 žiaci 5.A5.B a 6.B pokračovali v preventívnom projekte - Detská policajná akadémiapor. Holečkovou na témy: Bezpečne na interneteKaždý je iný.

Prevencia šikanovania

Prevencia šikanovania (foto)

V stredu 18. decembra 2019 sa v triedach 5.C, 6.C a 7.B uskutočnila beseda s por. Holečkovou na tému: Prevencia šikanovania.

Viem kto som (foto)

Šiestaci 11. a 12. decembra 2019 pokračovali besedou v oblasti prevencie "Viem kto som" - témou, ktorou boli Legálne a nelegálne drogy s p. Kováčom a p. Maltincovou.

Detská policajná akadémia

Detská policajná akadémia (foto)

V stredu 18.12.2019 sa žiaci 5.A, 5.B6.B zapojili do preventívneho projektu pod názvom "Detská policajná akadémia", ktorú realizuje Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom prostredníctvom por. Holečkovej.

Cieľom projektov je formou pracovných listov poskytnúť žiakom informácie, ktoré im pomôžu správne sa rozhodnúť v daných situáciách.

Témy v pracovnom zošite sú:

1. Zoznámte sa s našou políciou

2. Bezpečne na internete

3. Každý je iný

4. Na ceste nie si sám!

5. Stop násiliu!

Viem kto som (foto)

Naši šiestaci pokračovali v interaktívnych prednáškach z cyklu "Viem kto som" 7. a 19. novembra 2019 s p. Kováčom na tému Šikanovanie, násilie a ochrana majetku.

Kto je ďalší?

Naši žiaci 7. - 9. ročníka si 10. októbra pozreli slovenský film Kto je ďalší?, ktorého režisérom je Miro Drobný. Film je inšpirovaný skutočnými príbehmi a zobrazuje negatívny dopad internetu najmä na mladú generáciu, ale aj ich rodiny. Film otváral témy šikanovania, kyberšikanovania, sexuálneho vydierania cez internet či nebezpečnú honbu za svojkami (selfie).

Film bol veľmi emotívny. Zasiahol väčšinu detí tak hlboko, že sa rozprúdila debata o osudoch postáv v triedach na ďalšej hodine.

Bezpečne na internete

Bezpečne na internete (foto)

V triedach 5.A a 5.C sa 10. októbra uskutočnila beseda na tému "Bezpečne na internete“ p. Chovancovou.

Viem kto som (foto)

Aj v tomto roku, 3. a 10. októbra 2019 začali naši šiestaci cyklus besied a prednášok v oblasti prevencie z cyklu „Viem kto som“, ktorý vyústi do mestského kola interaktívnej hry.

Prvou témou bola Anonymita a bezpečnosť na internetep. Holečkovoup. Kováčom.