Výchovný poradca

Viem, kto som

Viem, kto som (foto)

Náš školský preventívny program predstavuje ucelený systém pedagogických prístupov, dlhodobých cieľov, akcií a aktivít smerujúcich k efektívnej prevencii sociálno-patologických javov. V tomto školskom roku nám naše aktivity zmarila komplikovaná situácia súvisiaca s pandémiou. Preto sme veľmi radi, že v dňoch 8.6. a 10.6.2021 si naši šiestaci pomocou interaktívnej hry z cyklu "VIEM, KTO SOM" mohli overiť svoje vedomosti z oblasti prevencie. Pri tejto aktivite využili  tzv. "prevenčný koberec".

Súčasťou aktivity bola tiež diskusia o škodlivosti návykových látok či nadmerného vysedávania pri počítačoch. Zábavnou formou sa zaoberali  problémami a dôsledkami fyzického a psychického násilia. Spoločne diskutovali o nebezpečenstvách vznikajúcich intoleranciou rasy, náboženstva, či národnosti. Oboznámili sa s rizikami pohybu v blízkosti ciest pre motorové vozidlá a súčasťou tohto hravého dopoludnia bol aj zdravý životný štýl našich detí a ich rodín....

Naše veľké ĎAKUJEME patrí:

st. inšp. Mgr. Jozefovi Kováčovi (Mestská polícia),

Miroslave Malatincovej (RÚVZ),

por. JUDr. Anne Holečkovej (OR PZ SR)

Mgr. Marianne Lazárovej (CVČ).

BUBNOVAČKA na DVOJKE

BUBNOVAČKA na DVOJKE (foto)

19. novembra si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. Pri tejto príležitosti sa naši žiaci 1. stupňa zapojili do bubnovania, aby bolo deti lepšie počuť. BUBNOVAČKA má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím.

Siedmy ročník projektu organizoval ÚPSVR.

Deň výživy

Deň výživy (foto)

Už tradične si v polovici októbra pripomíname Deň výživy. A hoci je táto téma pre nás celoročná, venovali sme jej zvláštnu pozornosť aj v uplynulom týždni. Vo viacerých triedach sa uskutočnili ochutnávky zeleniny a ovocia, sledovali sme zdravú desiatu našich žiakov a pripravili sme aj reláciu do školského rozhlasu. V utorok sme si pochutili na mrkvičke z Kauflandu, pretože sme v tomto školskom roku vyhrali súťaž Čerstvé hlavičky.