Školský parlament

7 Tobiáš Legíň Jessica Bonišová Martina Škvarnová
8 Barbora Kosmeľová Marek Kňažko Timea Turčanová
9 Paulína Štábelová Sebastián Šiška

Zástupcovia delegovaní za pedagogických pracovníkov:

Mgr. Želmíra Beňová Zuzana Malová Mgr. Ján Kubina

Zrealizované akcie:

Deň zaľúbených   14.02.2019
Biela pastelka Informácie Biela pastelka 21.09.2018
Hračka pre 4nohých kamarátov Informácie Hračka 20.09.2018
Šarkaniáda   20.10.2018
Jesenná výzdoba tried Jesenná výzdoba plagát 23.10.2018
Imatrikulácie prvákov   25.10.2018
Lampiónový sprievod   15.11.2018
Vianočné trhy na Dvojke   18.12.2018
Snehuliaci na Dvojke   17.01.2019
Deň zaľúbených   14.02.2019

Štatút školského parlamentu: Štatút školského parlamentu
Plán aktivít kolského parlamentu: Plán aktivít školského parlamentu

Náš parlament na návšteve u primátora

Zástupcovia tried zo školského parlamentu našej školy spolu s pani riaditeľkou Mgr. Ľ. Baranovou 26.3.2019 navštívili primátora mesta Žiar nad Hronom Mgr. P. Antala. Na začiatku sme odovzdali primátorovi darčeky, krtoré sme mu priniesli. Potom nám primátor porozprával o fungovaní a zložení Mestského úradu. Potom prišli na rad zvedavé otázky a bolo ich naozaj mnoho. Zaujímalo nás všetko možné, či už to boli otázky zo športu alebo iných oblastí. Okrem otázok o dostavbe nového zimného štadióna, či úspechov pohronských futbalistov v druhej lige, či rekonštrukcie plavárne nás zaujímali aj témy týkajúce sa cyklochodníka, fungovania "veľkého" parlamentu, ale dokonca aj otázka ako je "brexit". V závere stretnutia nám pán primátor sľúbil, že nám vybaví aj návštevu parlamentu v Bratislave.

Prvé zasadnutie školského parlamentu

Prvé zasadnutie školského parlamentu (foto)

V priebehu minulého týždňa si všetky triedy od 3. po 9. ročník zvolili zástupcov do školského parlamentu (ŠP). Náš parlament zasadal prvýkrát na našej škole v novom školskom roku 17.9.2018. Stretnutie sa uskutočnilo v učebni biológie a pozvanie naň prijali aj pani riaditeľka Mgr. Ľ. Baranová a pani zástupkyňa riaditeľky pre II. stupeň Mgr. K. Holá. Po príhovore pani riaditeľky nasledovalo oboznámenie členov zasadnutia so štatútom ŠP a informácie kde na našich stránkach nájdu členovia potrebné a aktuálne informácie. V ďalšom bode si žiaci zvolili za predsedkyňu parlamentu ŠP Timeu Turčanovú a za popredsedkyňu ŠP Vanessu Melišekovú. Po voľbe predsedníctva boli členovia oboznámení s najbližšími aktivitami do ktorých sa zapojíme, predovšetkým s verejnou zbierkou "Biela pastelka". Táto akcia bude prebiehať už 21. septembra (piatok). Aktivita v ktorej budú naši žiaci vyrábať hračky pre psíkov sa začína pod názvom "Hračky pre štvornohých kamarátov" s pani učiteľkou Mgr. M. Polachovou. Ďalšou pripravovanou akciou je "Šarkaniáda", na ktorú si už môžu žiaci pripravovať svoje výtvory. Na záver sme otvorili diskusiu a prvé zasadnutie školského parlamentu v tomto roku sme úspešne ukončili.