Školský parlament

7 Diana Karásková Martin Kúdela Matej Prekopp Vanessa Melišeková
8 Tobiáš Legíň Jessica Bonišová Martina Škvarnová
9 Barbora Kosmeľová Marek Kňažko Timea Turčanová

Zástupcovia delegovaní za pedagogických pracovníkov:

Mgr. Želmíra Beňová Zuzana Malová Mgr. Ľubomír Kundrata

Štatút školského parlamentu: Štatút školského parlamentu
Plán aktivít kolského parlamentu: Plán aktivít školského parlamentu

Zabavili sme celú školu

Zabavili sme celú školu (foto)

Čo sa to tam v škole deje? Veď sa každá trieda smeje.

Stretla sa dnes zrána zasa. Preveselá detská chasa.

Je ich celý regiment. Jáj veď je to parlament!

Pomaly sa kráti obdobie veselosti, tanca a hudby. Kým ale príde škaredá streda a skončí sa fašiangový čas, rozhodli sme sa tak ako po minulé roky prejsť po škole s fašiangovým sprievodom. Stretli sme sa ráno v knižnici ako žiaci a pedagógovia našej školy a z knižnice sme odchádzali ako čerti, strigy, gazdiné, gazdovia, postavičky v krojoch, zvieratá a iné menej či viac strašidelné stvory. Vybrali sme sa za veselého spevu a s husľovým sprievodom pani učiteľky Blanky odovzdať trochu z tej zábavy do tried medzi našich spolužiakov a spolužiačky. Okrem veselého slova a spevu sme im priniesli niečo sladké pod zub a poriadne sme ich vytancovali.

Valentín u nás

Valentín u nás (foto)

Na školského Valentína každý len o láske sníva.

Keď je lásky plná škola, každý len tú svoju volá.

Okrem Teba láska moja, mojou láskou je aj škola.

Piatok 14. február sa aj na našej škole niesol v znamení "Valentína". Všetci sme boli krásne červení nie preto, že sa červenáme, ani preto, že máme červené tričká. Ale preto, že spolu vyjadrujeme lásku, ktorá pramení v srdci, radosť zo života a tešíme sa z prítomnosti ľudí blízkych nášmu srdcu. V školskom rozhlase sme sa dozvedeli niečo o histórii "Valentínok", či pár informácií zo života svätého Valentína. A za zorganizovanie každoročnej valentínskej  pošty patrí naše ďakujem pani učiteľke Beátke Dubeňovej a dievčatám z parlamentu, ktoré ochotne robili poštáročky a cez prestávky doručovali poštu.

Pochod svetielok

Pochod svetielok (foto)

"Jeseň pani bohatá, farbí šaty do zlata..."

Dvojka sa 14. novembra obliekla do sviatočného jesenného šatu. Tekvice, šarkany, sovičky či megašarkan skrášlili jej areál. Počasie ako na objednávku a stovky svetielok putujúcich cez mesto za veselého spevu detí, pedagógov a rodičov. Aj takto vyzeral náš "Pochod svetielok", naša rozlúčka s jeseňou. Pozvanie prijali a určite neoľutovali ani škôlkari. Organizáciu zabezpečil Školský parlament, šarkany a svetielka vyrobili deti so svojimi pedagógmi, areál školy vyzdobili pani vychovávateľky a sladká bodka na záver bola z dielne našich pani kuchárok. Všetci sme sa zabavili a už sa tešíme na ďalšiu akciu na našej Dvojke.