Školský parlament

Zloženie školského parlamentu

Náš školský parlament nebude mať do riadnych volieb predsedu,

zatiaľ budú predsedu zastupovať títo členovia:

Diana Karásková Jakub Osvaldt Vanessa Melišeková

Členovia školského parlamentu:

A B C D
4 Patrícia Bieliková Tomáš Osvaldt Sandra Pepichová Vanesa Lalíková
5 Matúš Polák Samuel Stročinský Miška Mišková Tamara Liliana Ondríková
6 Natália Veisová Nela Kociánová Christopher Volejník
7 Viktória Hariková Sofia Šmiralová Tamara Beňová Michal Lipa
8 Diana Karásková Tereza Slaná Jakub Osvaldt Vanessa Melišeková
9 Tobiáš Legíň Bianka Hrivňáková Vanesa Kukanová

Zástupcovia delegovaní za pedagogických pracovníkov:

Zuzana Malová Mgr. Ľubomír Kundrata

Štatút školského parlamentu: Štatút školského parlamentu
Plán aktivít kolského parlamentu: Plán aktivít školského parlamentu

Ako Mikuláš daroval a čert sa jedoval

Ako Mikuláš daroval a čert sa jedoval (foto)

Mikulášku, dobrý strýčku, Na svätého Mikuláša, Pred oknom, za oknom, stojí Mikuláš. Takéto a ešte mnohé pesničky a básničky sa ozývali z tried našej Dvojky, keď k nim zavítal Mikuláš v spoločnosti čertice Elice. Prišli tak, ako každý rok, aby potešili deti drobnou sladkosťou a na oplátku si vypočuli krásne piesne či básničky. Mikuláš bol veľmi spokojný, lebo deti vedeli veľa pesničiek. To sa ale nepáčilo čertici Elici, lebo ani jedna nebola o nej. Aká však bola Elica prekvapená, keď poobede prišli s Mikulášom do ŠKD a tam si vypočula od detí pesničky či básničky, ktoré sa stihli deti naučiť od rána len preto, aby sa už nejedovala a večer im do topánočiek nedoniesla uhlie. Tu je jedna z nich.

Čert a jeho zlozvyky.

Aké má čert zlozvyky?

Dáva deťom do čižmy,

čierne uhlíky.

Preto dávam do okien,

dve čisté čižmičky,

aby sa tam zmestili

aj sladké balíčky.

Mikuláš nezabudol ani na stromček. Od piatku zdobí dvor našej školy. Milý Mikuláš, v mene všetkých detí Ti ďakuje Školský parlament.

Jeseň pani bohatá...

Jeseň pani bohatá... (foto)

Aj na bránu našej krásnej školy zaklopala pani jeseň. Tak ako každý školský rok dostali všetky triedy zadanie na jednu veľmi milú úlohu, ktorá sa stáva už pevnou tradíciou vítania najfarebnejšieho obdobia v roku.

Vďaka aktivitám žiackeho parlamentu ešte z minulého školského roku bola opäť vyhlásená akcia pre každú triedu, aby vytvorila symbol jesene či už v podobe tradičných šarkanov, alebo iných výtvorov symbolizujucich toto ročné obdobie. Všetci žiaci sa do výroby svojich diel pustili s veľkým elánom a so svojim výsledkom sa môžu v týchto dňoch pýšiť v okolí hlavnej vstupnej brány do našej školy. Výsledkom ich obrovskej snahy je krásna jesenná vernisáž, ktorá poteší každé oko, vchádzajúce do areálu "Dvojky" alebo okoloidúcich ľudí zamyslených nad tokom súčasných jesenných udalostí.

My sa len tak nedáme

My, deti z Dvojky sa nedáme. Či zúri vonku fujavica, alebo nás v triede naháňa opravovanie známok, my sa dokážeme so všetkým vysporiadať. A tak nás ani pandémia nezastaví predtým, aby sme ďalej pracovali, či už sa učíme z domova, alebo v škole. Pretože po každej búrke nakoniec vyjde slniečko a vieme, že keď celá táto situácia pominie, budeme kráčať ďalej. Na to však potrebujeme aby nám fungovalo všetko to, čo sme roky u nás budovali. Preto nám je jasné, že aj tento rok si potrebujeme zvoliť členov školského parlamentu. A celý náš pedagogický zbor nás v tom veľmi podporuje. Aby sme na nič nezabudli, natočili pre nás video, v ktorom sa nám prihovorili nielen učitelia, ale aj sama pani riaditeľka.